تبلیغات
. - یک سوال

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1391

بسم الله الرحمن الرحیم


91-1-18

چند وقتی است که سوالی ذهنم را به خود مشغول کرده است.

وآن نکته این است که ما تا چه حد می توانیم تغییر را در زندگی دنیوی خود بپذیریم؟ و  اینکه چه زمانی باید جلوی تغییر را بگیریم و به اصطلاح به سنت ها و اصول عمل نماییم؟

اشتباه نکنید و بحثم را با بحث اصلاح طلبی و اصول گرایی اشتباه نکنید، هرچند که تغییر در سیاست های اجتماعی و بین اللملی یکی از شئون تغییر است. منظورم این است که مثلا در اجتماع یک وقتی بعضی وسایل ممنوع شدند مثل ویدئو ها و ... شاید چون فرهنگ استفاده از آن ها وجود نداشت ولی بعضا با گذشت زمان استفاده آنها برای عموم آزاد گشت تا آنجا که توسط رسانه های خود کشور برایشان تبلیغ هم شد.

ویا در بعضی آثار فرهنگی مثل کتب مقالات و فیلم ها  و یا حتی در مسائل دینی-یا به اصطلاح شرعی- به این صورت که بعضی از احکام بواسطه ی گذشت زمان ومقتضیات زمان تحت عنوان احکام ثانویه تغییر پیدا می کنند.

حال سوال در اینجا است که آیا تغییر یک امر اجتناب ناپذیر ی آیا می شود جلوی آن را گرفت؟ اگر امر اجتناب ناپذیری است با چه رویکردی باید با آن مواجه شویم؟ آیا پدیده ی قابل کنترلی است؟آیا ملاکی برای کنترل آن وجود دارد؟ آیا همیشه باید منتظر موج تغییر باشیم وبعد ببینیم که باید با آن چه کنیم؟ آیا نمی شودکه خود منشاء تغییر و تغییرات باشیم؟ چگونه می توان  تغییر ایجادکرد؟ اصلا تغییر  در چه چیزی؟ وآیا اصولا به تغییر نیاز داریم؟ آیا  تغییر یک نیاز ذاتی  وفطری برای بشر است؟

ببخشید که بیش از یک سوال شد؟حتی اگر به یکی از سوالاتم پاسخ دهید مرا بنده ی خود کرده اید! این مرام مولای مان علی (ع) است.

                                                                                                                     یاعلی
برچسب ها: آیا اصولا به تغییر نیاز داریم؟ آ، تغییر یک نیاز ذاتی وفطری برای بشر است؟،
ارسال توسط سیدعلی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ