تبلیغات
. - قرائت معتبر ... !

مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 مرداد 1392

{حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار مسئولان نظام در تشریح جهت گیریهای صحیح در مدیریت كشور فرمودند: همچنانكه آن روز تأكید شد جهت گیریهای صحیح انقلاب و كشور براساس قرائت معتبر امام، در همه زمینه ها مشخص است و نیازی به بررسی مجدد جهت گیریها نیست.}

-چرا حضرت آقا در سخنرانی اخیر خود در دیدار مسئولین از ترکیب(قرائت معتبر امام)استفاده کردند؟

-مگر در صحنه ی سیاسی امروز کشور قرائت دیگری از سخنان و منش و رفتار امام وجود دارد که ایشان با رد آن -قرائت آن را خطرناک می خوانند؟

-چه کسانی سر دسته و قاری این نوع نگاه اند؟

-آنها چگونه از سخنان امام عظیم الشان قرائت دیگری تولید می کنند؟

 

برای اطلاع از قرائت معتبر امام راحل(قدس سره) به ادامه ی مطلب رجوع نمایید...

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به بازخوانی بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب اسلامی در ۱۴ خردادماه ۱۳۹۲ درباره اصول و جهت‌گیری‌های حضرت امام خمینی رحمه‌الله در مدیریت كشور می‌پردازد.

نقشه‌ى راه ما همان اصول امام است

نقشه‌ى راه هم در مقابل ما است. ما نقشه‌ى راه داریم. نقشه‌ى راه ما چیست؟ نقشه‌ى راه ما همان اصول امام بزرگوار ما است؛ آن اصولى كه با تكیه‌ى بر آن توانست آن ملت عقب‌افتاده‌ى سرافكنده را تبدیل كند به این ملت پیشرو و سرافراز. این اصول، اصولى است كه در ادامه‌ى راه هم به درد ما میخورد و نقشه‌ى راه ما را تشكیل میدهد. اصول امام، اصول روشنى است. خوشبختانه بیانات امام، نوشته‌جات امام در بیست و چند جلد در اختیار مردم است؛ خلاصه‌ى آنها در وصیتنامه‌ى جاودانه‌ى امام منعكس است؛ همه میتوانند مراجعه كنند. ما مفید نمیدانیم كه به اسم امام تمسك كنیم، اما اصول امام را به فراموشى بسپریم؛ این غلط است. اسم امام و یاد امام به‌تنهائى كافى نیست؛ امام با اصولش، با مبانى‌اش، با نقشه‌ى راهش براى ملت ایران یك موجود جاودانه است. نقشه‌ى راه در اختیار امام است و آن را به ما عرضه كرده است؛ اصول امام مشخص است.

 

اصول امام در «سیاست داخلی»

 در سیاست داخلى، اصول امام عبارت است از تكیه به رأى مردم؛ تأمین اتحاد و یكپارچگى ملت؛ مردمى بودن و غیر اشرافى بودن حكمرانان و زمامداران؛ دلبسته بودن مسئولان به مصالح ملت؛ كار و تلاش همگانى براى پیشرفت كشور.

اصول امام در «سیاست خارجی»

در سیاست خارجى، اصول امام عبارت است از ایستادگى در مقابل سیاستهاى مداخله‌گر و سلطه‌طلب؛ برادرى با ملتهاى مسلمان؛ ارتباط برابر با همه‌ى كشورها، بجز كشورهائى كه تیغ را بر روى ملت ایران كشیده‌اند و دشمنى میكنند؛ مبارزه‌ى با صهیونیسم؛ مبارزه براى آزادى كشور فلسطین؛ كمك به مظلومین عالم و ایستادگى در برابر ظالمان.

اصول امام در «عرصه فرهنگ»

 در عرصه‌ى فرهنگ، اصول امام عبارت است از نفى فرهنگ اباحه‌گرى غربى؛ نفى جمود و تحجر و نفى ریاكارى در تمسك به دین؛ دفاع قاطع از اخلاق و احكام اسلام؛ مبارزه با ترویج فحشا و فساد در جامعه.

اصول امام در «عرصه اقتصاد»

 در اقتصاد، اصول امام تكیه‌ى به اقتصاد ملى است؛ تكیه‌ى به خودكفائى است؛ عدالت اقتصادى در تولید و توزیع است؛ دفاع از طبقات محروم است؛ مقابله‌ى با فرهنگ سرمایه‌دارى و احترام به مالكیت است - اینها در كنار هم - امام فرهنگ ظالمانه‌ى سرمایه‌دارى را رد میكند، اما احترام به مالكیت، احترام به سرمایه، احترام به كار را مورد تأكید قرار میدهد؛ همچنین هضم نشدن در اقتصاد جهانى؛ استقلال در اقتصاد ملى؛ اینها اصول امام در زمینه‌ى اقتصاد است؛ اینها چیزهائى است كه در فرمایشات امام واضح است.ارسال توسط سیدعلی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ